strefa_akwa-1-1
animals-veterinary-days-logo

Strefa Akwarystyki Magazynu Akwarium

Na ponad pięciuset metrach kwadratowych zostanie zaaranżowana bogata wystawa akwarystyczno – terrarystyczna, której, co już się stało tradycją Akademii Magazynu Akwarium, dwa skrzydła – świat ryb i bezkręgowców wodnych oraz świat kręgowców i bezkręgowców lądowych – będą się wzajem przenikać i uzupełniać. Wszystko to znajdzie się w zielonej otulinie tropikalnych roślin owadożernych, storczyków i pnączy, przybierając kształt tętniącej życiem, prawdziwie bujnej i kolorowej enklawy. Akademia Magazynu Akwarium – jak co roku – z daleka będzie zatem przyciągać wzrok odwiedzających i działać, niczym magnes, na wszystkich, dorosłych i dzieci, wstępujących w progi hali targowej.

Szerokie spektrum zbiorników i terrariów, w których zaprezentowane zostaną ryby i bezkręgowce wodne oraz zwierzęta lądowe z różnych środowisk i szerokości geograficznych, sprawi, że każdy odwiedzający akademię znajdzie w niej coś zaskakującego i inspirującego.

Nowością będzie zapewne większy udział zbiorników morskich oraz to, że pokazane zostaną gatunki rodzime w odpowiednio zaaranżowanych zbiornikach symulujących środowisko nizinnej rzeki i pomorskiego jeziora, a także karpie koi w specjalnym basenie o średnicy 3 metrów. A już zupełnym novum stanie się strefa dziecka, czyli interaktywne pokazy, warsztaty i praktyczne zajęcia organizowane w ramach Akademii Magazynu Akwarium – Junior.
Co konkretnie zaproponujemy w strefie AmA – Junior, aktywnej przez całą sobotę i niedzielę?
– wspólne rysowanie, wycinanie i klejenie ryb z papieru/tektury i umieszczanie ich w „miniakwariach na sucho” (dla młodszych dzieci)
– warsztaty i naukę aranżowania różnych typów akwariów (biotopowe, naturalne i dekoracyjne) dla starszych dzieci i młodzieży)
– warsztaty Gel Formula we współpracy z firmą Tropical
– pogadanki na temat tego, co ryby jedzą w naturze, a czym i jak je karmić w akwarium
– warsztaty z zakładania terrarium dla owadów, ślimaków i małych jaszczurek
– loterię fantową i koło fortuny
– konkursy wiedzy z nagrodami
Warsztaty, prelekcje i pokazy będą miały w tej edycji charakter przede wszystkim pokazów na żywo, a dotyczyć będą aranżowania różnych typów akwariów i terrariów. Wśród ekspertów znajdą się m.in.: Paweł Mielniczek (aquascaping), Paweł Iglewski (terrascaping) czy Kamil Hazy (akwaria biotopowe).
Wśród uczestników wystawy Akademii znajdą się oczywiście stowarzyszenia i fora akwarystyczne – np. Akwariusze, Akwariumonline, Wawarium.pl, Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów, Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów, Biotope Team Poland, Polski Klub Miłośników Dyskowców, Klub Miłośników Tanganiki, Akwarystyka Team Poland, Cherax Team Poland, Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów, instytucje oświatowo-dydaktyczne (np. CEEiRJ w Szczecinku i Muzeum Przyrody w Drozdowie) i placówki komercyjne (np. Oceanika z Kompleksu Świętokrzyska Polana), a także doświadczeni hodowcy, importerzy rzadkich gatunków ryb i pełni inwencji pasjonaci.

Kup bilet