HARMONOGRAM

11:00 - 11:30

Zachowania behawioralne psów

ControlDog

12:00 - 12:30

Pokaz psiej mody

Fates

13:00 - 13.30

Prezentacja systemów tropiących

Sol4Pet

14:00 - 14:30

Podróżowanie z psem

Jack and Dog

14:30 - 15:00

Podróżowanie z psem

Jack and Dog

11:00 - 11:30

Pokaz psiej mody

Fates

12:00 - 12:30

Zachowania behawioralne psów

ControlDog

12:30 - 13:00

Zachowania behawioralne psów

ControlDog

13:00 - 13:30

Prezentacja systemów tropiących

Sole4Pet

13:30 - 14:00

Podróżowanie z psem

Jack and Dog

14:00 - 14:30

Pokaz Psiej Mody

Fates

15:00 - 15:30

Zachowania behawioralne psów

Wojtków Szkolenia

15:30 - 16:00

Zachowania behawioralne psów

Wojtków Szkolenia

11:00 - 11:30

wykłady/prelekcje

Wojtków Szkolenia

11:30 - 12:00

wykłady/prelekcje

Wojtków Szkolenia

12:00 - 12:30

#ŚpieszymyZPomocą pierwsza pomoc

Atelier Wartości

12:30 - 13:00

#ŚpieszymyZPomocą pierwsza pomoc

Atelier Wartości

13:00 - 13:30

Prezentacja Systemów tropiących

Sol4Pet

13:30 - 14:00

Podróżowanie z psem

Atelier Wartości

14:00 - 14:30

Podróżowanie z psem

Jack and Dog

Na targach do waszej dyspozycji będzie szkoła dla psów Controldog. Jej założyciel Michał Santorski chętnie udzieli wam darmowych porad behawioralnych i pomoże w rozwiązaniu problemów z waszymi psiakami. Michał jest od 11 lat trenerem, behawiorystą, instruktorem nosework oraz obedience, założycielem znanej warszawskiej szkoły sportowej dla psów Control Dog.
Na targach będziecie mogli zobaczyć pokaz sportowego posłuszeństwa, czyli pokażemy wam pracę psa sportowego na najwyższym światowym poziomie. Będziecie mogli zobaczyć na żywo jak pracuje mistrz polski w posłuszeństwie, pies znający ponad 120 komend i sztuczek, znany aktor i dogoterapeuta – https://www.facebook.com/FalkoBC , popularny z wielu filmów, seriali i produkcji telewizyjnych.

W niedzielę 30.06. Zapraszamy na wystawę molosów

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Warszawie oraz Klub Molosów serdecznie zapraszają na wystawę klubową.

Wystawa taka odbywa się raz do roku i jest najważniejszą wystawą dla hodowców i miłośników ras z tej grupy. Najlepsi przedstawiciele rasy otrzymują prestiżowe tytuły Zwycięzców Klubu, również w kategoriach wiekowych - od młodszych szczeniąt aż po weteranów. W ringu finałowym konkurują ze sobą najlepsze pary i grupy hodowlane a prezentowane potomstwo pozwala wyłonić najlepsze suki hodowlane i psy-reproduktory. Dla odwiedzających wystawę jest to wyjątkowa okazja spotkania pięknych psów ale też porozmawiania o konkretnych rasach z hodowcami i właścicielami czworonogów.

Serdecznie zapraszamy Was na dwudniowe zawody agility, które odbędą się w Warsaw Ptak Expo w terminie 29-30 czerwca bieżącego roku!Zawody mają rangę krajową i będzie w nich uczestniczyć blisko 100 zawodników z całej Polski.

Agility jest jedną z dyscyplin sportów kynologicznych, czyli takich, gdzie występuje przewodnik- handler wraz z psem. Z języka angielskiego agility oznacza zwinność, polega na pokonaniu przez psa toru przeszkód w odpowiedniej kolejności. To emocjonujący wyścig, w którym każde zawahanie czy pomyłka mogą zaważyć na końcowym wyniku, a sukces zależy od tego, jak dobre porozumienie łączy psa z jego przewodnikiem.
Każdego dnia zawodów sędzia ustawia zaprojektowany przez siebie tor. Następnie handlerzy mają 10 minut, żeby nauczyć się, w jakiej kolejności należy pobiec.
Na torze możemy spotkać następujące przeszkody: hopki, tunele, slalom, skok w dal, koło, murek i przeszkody strefowe. W pierwszej kolejności jest oceniana precyzja, to czy przeszkody zostały pokonane w prawidłowy w sposób, w odpowiedniej kolejności. Następnie rozgrywa się walka na czas.
W agility mogą uczestniczyć wszystkie pieski, które nie wykazują zdrowotnych przeciwwskazań. Muszą też mieć ochotę do współpracy z właścicielem. Jest to świetny sposób na aktywność fizyczną i budowanie więzi z psem!

Na naszych zawodach zobaczycie psy różnych ras. Aktualnie w Polsce mamy 5 klas wzrostowych, w których zostanie rozegrana impreza: Extra Small (dla piesków do 30cm w kłębie), Small (dla psów od 30 do 35cm w kłębie), Medium (35 - 43cm w kłebie), Intermediate (43 - 48cm w kłębie) i Large (48 i więcej).

Do zobaczenia na zawodach!

W sobotę 29.06. zapraszamy na krajowe zawody obedience

Po angielsku słowo to oznacza „posłuszeństwo”, ale szybko przekonacie się, że psiaki poza tym, że słuchają poleceń przewodników – to bawią się doskonale. Będziecie mogli podziwiać ich prędkość, zwinność, tempo wykonywania poleceń. Obedience podzielone jest na stopnie zaawansowania, od podstawowej i najmniej skomplikowanej klasy „0” do klasy „3” – mistrzowskiej. Wraz z awansem do kolejnej klasy psiaki otrzymują zadania coraz bardziej rozbudowane, łączące coraz więcej elementów, a na ocenę sędziego wpływa precyzja i szybkość ich wykonania, ale też chęć pracy psa i ogólne wrażenie jakie sprawia ten ludzko-psi duet. Zobaczycie między innymi psy pięknie chodzące przy nodze bez smyczy- w tempie normalnym, bardzo wolnym, przyspieszonym, ale też kroki w tył i na boki. Psy wysyłane będą, żeby ominąć przedmiot, dobiec do niego, zatrzymać się w biegu w konkretnym miejscu i pozycji. Będą też aportować oraz popiszą się pracą węchową, spośród kilku przedmiotów przynosząc ten, który pachnie ich przewodnikiem. A co najważniejsze – zobaczycie jak silna więź łączy psy i ludzi – jak pięknie potrafią współpracować i jaką radość im to przynosi.

 1. Wykład: #ŚpieszymyZPomocą – pierwsza pomoc u zwierząt towarzyszących w przypadku zdarzeń w domu
  Data: niedziela, 30.06.2024 Godzina: (proponujmy 12:00 -13:00) Miejsce: scena główna
 2. Wykład: #ŚpieszymyZPomocą – pierwsza pomoc u zwierząt towarzyszących w przypadku zdarzeń w terenie
  Data: niedziela, 30.06.2024 Godzina: 11:00 -12:00 Miejsce: scena główna
 3. Warsztaty Bezpieczne 4 Łapy – szycie odblasków na smycze (dla dorosłych)
  Data: piątek, 28.06.2024 Godzina: 14:00 – 14:30 i 14:30 – 15:00 (na warsztaty obowiązują zapisy) Miejsce: stoisko Atelier Wartości nr E4.38
 4. Warsztaty ekologiczne: Zrób szarpaka dla zwierzaka – wyplatanie zabawek z resztek materiałów (dla dzieci)
  Data: niedziela, 30.06.2024 Godzina: 13:00 – 13:30 i 13:30 – 14:00 (na warsztaty obowiązują zapisy) Miejsce: stoisko Atelier Wartości nr E4.38
 5. Sesja foto: Uwiecznij swojego pupila na zdjęciu

Mandoria: renesans, roller-coastery i zabawa dla całej rodziny

Takiej atrakcji w Polsce jeszcze nie było. Park rozrywki Mandoria zachęca renesansową tematyzacją, dobrą lokalizacją i rozrywką dla osób w każdym wieku. Jego Goście mogą bawić się na 30 atrakcjach – a wszystko to pod dachem, czynne cały rok.
Mandoria to rodzinny park rozrywki, który znajduje się w Rzgowie, tuż pod Łodzią. Aktualnie oferuje 30 atrakcji, które łącznie zajmują powierzchnię aż czterech boisk piłkarskich. Są to m.in.: trzy roller-coastery (w tym jedyny w kraju jeżdżący w ciemności), liczne karuzele, gigantyczny labirynt luster, łódki na wodzie czy olbrzymia zjeżdżalnia. W ramach biletu wstępu można korzystać z atrakcji tyle razy, ile się chce, przez cały dzień.
Atrakcje w Mandorii są rodzinne, co oznacza, że świetnie bawią się na nich zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie mają ekstremalnego charakteru, jednak emocji nie brakuje. Twórcy zadbali o duże zróżnicowanie rozrywki, a dodatkowo dostosowali atrakcje tak, by opiekun korzystał z nich wraz z dzieckiem. Wspólna zabawa jest możliwa nawet w figloraju, w którym sufity są specjalnie podwyższone – dorosły nie musi kucać, by bawić się z dzieckiem. Nie brakuje również karuzel z podwójnymi krzesełkami.

Podróż do renesansu

Mandoria to park rozrywki, który przenosi Gości w czasie i to aż do XVI w. Znajdują się tu port, kamienice, targ, restauracje i mieszkańcy w strojach z epoki. Goście parku zamieniają się w Odkrywców wyjątkowego miejsca, którego historia zatrzymała się na roku 1521. Trudno tutaj o nudę.

Jak zaplanować przygodę?

Mandoria Miasto Przygód jest obiektem całorocznym, dlatego na wycieczkę można wybrać się tu bez względu na sezon. Dodatkowo park w całości znajduje się w budynku, zatem pogoda nigdy nie jest przeszkodą w zabawie.

Pokaz psów służbowych specjalnych z jednostek AŚ Grójec oraz AŚ Warszawa Białołęka.

Praca psów służbowych w więziennictwie to interesujące i edukacyjne wydarzenia, które demonstrują, jak ważne i skuteczne są te zwierzęta w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku.
Pokaz posłuszeństwa i komend: Psy służbowe muszą być niezwykle posłuszne i reagować na różne komendy swojego przewodnika.
Demonstracja wykrywania narkotyków: Psy szkolone są do wykrywania różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. W czasie pokazu można zobaczyć, jak pies przeszukuje różne obiekty.
Prezentacja sprzętu i metod treningowych: Prezentacje sprzętu używanego do treningu psów, jak również omówienie metod treningowych i sposobów pracy z psami służbowymi.

Odwiedź stoisko AŚ Grójec oraz AŚ Warszawa Białołęka, gdzie zaprezentowany zostanie sprzęt, wyposażenie funkcjonariuszy, wybrane środki przymusu bezpośredniego, środki ochrony indywidualnej.

Atrakcje 2024

Wybierz jedną z poniższych aby dowiedzieć się więcej.

sticky-button-10029
sticky-button-9823
sticky-button-9793
sticky-button-9876
sticky-button-9883
sticky-button-10034
sticky-button-10047
sticky-button-10091

Wybierz kongres