Nela Mała Reporterka

Bardzo Dzika Strefa Neli Małej Reporterki

Spotkaj się z Nelą Małą Reporterką podczas targów Animals’ Days . Nela Mała Reporterka zaprasza do swojej strefy w dniach 30-31 marca na specjalne spotkanie na którym będziecie mogli zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie.

wystawa-psow-atrakcje

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

ZWIĄZEK KYNOLOGICZNY W POLSCE, ODDZIAŁ WARSZAWA
ZKwP Oddział w Warszawie ma przyjemność zaprosić Państwa na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w dniach 30-31 marca 2019 r. podczas Targów Animals’ Days w Ptak Warsaw Expo.

W wystawie będą brały udział psy z Polski i zagranicy, ponad 3500 czworonogów 180 ras. Każdy pies zostanie oceniony przez sędziego kynologicznego, otrzyma opis i dyplom, a te najpiękniejsze również medale i puchary.Do oceny zostali zaproszeni 21 międzynarodowi sędziowie kynologiczni z 12 krajów. Każdy dzień wystawy kończyć będą konkurencje finałowe: wybór najlepszego psa ras polskich, użytkowych, najlepszej pary oraz grupy hodowlanej, najpiękniejszego młodszego szczenięcia, szczenięcia, weterana, juniora, najpiękniejszego przedstawiciela ocenianych grup FCI oraz ras nieuznanych. W niedzielę zostanie wybrany najpiękniejszy z najpiękniejszych przedstawicieli grup – czyli Best in Show. Przez dwa dni wystawy trwać będzie konkurs na Młodego Prezentera. W tej konkurencji sędzia nie ocenia psa tylko umiejętności człowieka, jego stosunek do zwierzęcia, łatwość nawiązania kontaktu z czworonogiem i fachowe zaprezentowanie. W sobotę i niedzielę będzie możliwość pokibicowania zawodom agility. Prędkość i precyzja – psy bez smyczy i bez obroży pokonują tor przeszkód, kierowane przez przewodników głosem i gestami. Trzy kategorie wzrostu, zróżnicowane klasy zaawansowania, emocje gwarantowane. Dla zainteresowanych osób będzie możliwość zasięgnięcia informacji o tym widowiskowym sporcie. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie też pokaz ras polskich z opiekunami w strojach historycznych z prelekcją na temat ras.

wystawa-kotow-atrakcje

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych podczas Animals’ Days, 30 – 31 marca 2019 w Ptak Warsaw Expo! Wystawa Kotów Rasowych to nie tylko święto hodowców pasjonatów, ale także świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie weekendu. Organizatorem wystawy jest Polski Związek Felinologiczny, który od 1996 zrzesza hodowców kotów rasowych. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach 10-18. Na wystawie zobaczymy kocie piękności, które przyjadą z różnych części Polski oraz z zagranicy. Najliczniej reprezentowane będą koty brytyjskie w różnych odmianach kolorystycznych oraz koty maine coon. Oglądać będzie można koty rosyjskie niebieskie, syberyjskie, norweskie leśne, selkirk rexy, koty tajskie czy bezwłose sfinksy petersburskie.

Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będą dodatkowe konkursy – tzw. WCF Ringi, które odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę około godz. 12.00. W trakcie trwania Ringów sędzia dokona wyboru najpiękniejszego kociaka, kastrata i kota dorosłego uczestniczącego w konkursie. Kocie piękności oceniane będą przez międzynarodowy ch sędziów felinologicznych z Austrii, Belgii, Włoch i Polski.

Na wystawie każdy z sędziów, spośród ocenianych przez siebie kotów, wybierze jednego przedstawiciela danej kategorii, nominując go do konkursu Best In Show.

Szczegółowe informacje www.pzf.pl

Mistrzostwa-akwarystyczne

Mistrzostwa w Aranżacji Akwariów (Aquascaping) by Aquael

Zapraszamy wszystkich aquascaperów do udziału w III edycji ,,Konkursu Aranżacji Akwariów AQUAEL”, który odbędzie się w dniach 29-31 marca 2019r. w ramach Targów Animals’ Days.

Aquascaping polega na odwzorowaniu akwarystyki naturalnej czyli takiej, którą możemy spotkać w naturalnych zbiornikach wodnych takich jak: jeziora, rzeki czy nawet oceany.
Akwaryści w powstałym trendzie odnaleźli nowe hobby, inspirację i możliwości nietypowych aranżacji swoich zbiorników. Od dłuższego czasu widać, że akwarystyka wróciła do łask. Osoby, które kiedyś pasjonowały się wodnym światem, a nie mogły zdobyć wystarczającego wyposażenia, teraz mogą przebierać w ofertach producentów, którzy oferują różnego typu akwaria, grzałki, oświetlenie. Dostępność kamieni oraz roślin z różnych zakątków świata wzbudza wśród pasjonatów chęć do dekorowania swoich mieszkań czy biur.

Dog Diving

I Mistrzostwa Polski Dog Diving

Latające Psy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie w świecie psich sportów!

Po kilku latach rozgrywania zawodów w skokach do wody dla psów wyłonimy prawdziwych mistrzów tej konkurencji.

Jeśli masz psa, który już udanie brał udział z naszych zawodach, zapraszamy, co oczywiste.

Jeśli próbowałeś, ale skok do wody nie powiódł się, możesz skorzystać z treningu w dzień poprzedzający zawody.

Jeśli nie startowałeś w zawodach, a Twój pies uwielbia wskakiwać do wody z pomostu, aportować zabawkę wrzuconą do wody – zapraszamy! Każdy mistrz tak kiedyś zaczynał! I skorzystaj z piątkowego treningu!

Po raz pierwszy rozegramy zawody w dwóch klasach wzrostowych:

 • Otwartej – dla wszystkich psów, niezależnie od wzrostu
 • Małych Psów – dla psów o wzroście do 40 cm (mierzonym w kłębie)

*dla właściciela psa zgłoszonego do Mistrzostw Polski Dog Diving wstęp na targi jest bezpłatny

więcej informacji, które mogą Cię zainteresować:

strefa zwierząt egzotycznych

Strefa zwierząt egzotycznych

Zapraszamy do strefy zwierząt egzotycznych gdzie już w dniach 30-31 marca oferujemy Państwu możliwość obejrzenia unikalnych okazów:

 • ptaków (m.in.: żaki, ary, kakadu, nimfy)
 • gadów (m.in.: legwany, warany, kameleony, krokodyle i węże)

oraz inne niespodzianki które ogłosimy już wkrótce.

 

Fundacja Epicrates

W tym roku z wielką przyjemnością informujemy że weszliśmy w współpracę z Pierwszym w Polsce ośrodkiem rehabilitacji i opieki nad bezdomnymi zwierzętami egzotycznymi, który jest niezwykłym działem Lubelskiego Schroniska dla Zwierząt. Fundacja Epicrates stanowi poszerzenie naszej dotychczasowej działalności na rzecz ekologii i edukacji.

Fundacja propaguje odpowiedzialną terrarystykę i ochronę środowiska organizując lekcje, szkolenia i akcje edukacyjne. Pomagają w ewentualnych problemach związanych z tą wspaniałą pasją. Prowadzą wolontariat – aktywnie działający w Lubelskim Egzotarium – ułatwiając zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczania. Podejmują interwencje w przypadkach noszących znamiona znęcania nad zwierzętami.

Podczas trwania Targów Animals’ Days Fundacja Epicrates zaznajomi nas z różnymi gadami takimi jak:

 • węże (m.in. wąż zbożowy, lancetogłów, pyton królewski, pyton tygrysi, boa dusiciel)
 • jaszczurki (m.in. agama brodata, kameleon jemeński, scynk berberyjski, gekon orzęsiony)
 • żółwie (m.in. żółw stepowy)
 • pająki ptaszniki

Pracownicy Fundacji z wielką chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące pomocy zwierzętom egzotycznym, a także o świadomym posiadaniu zwierząt egzotycznych.

Hodowla papug PAGO Grzegorza Pasikowskiego

W Strefie Zwierząt Egzotycznych będą Państwo mogli zobaczyć również kolorowe papugi. Będzie można poznać tajniki hodowli tych niezwykłych ptaków, a nawet porozmawiać z nimi.

Wśród gatunków papug zaprezentują się między innymi ary i żako.

zwierzetahodowlane

Wiejska zagroda

Odwiedź naszą wiejską zagrodę podczas Animals’ Days 2019 i zobacz prawdziwe zwierzęta wiejskie:

 • kozy,
 • gęsi,
 • króliki,
 • kury,
 • kuce.