KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH

8 KWIETNIA 2017

  • Warszawski oddział Związku Kynologicznego w Polsce zaprasza na Krajową Wystawę Psów Rasowych grup I, IV, VIII FCI podczas Targów Warsaw Animals Days w Ptak Warsaw Expo.
  • W wystawie będą brały udział psy z grupy I FCI – ok. 45 ras, m.in.: owczarki niemieckie, francuskie, australijskie, szkockie, belgijskie, polskie owczarki nizinne, owczarki podhalańskie (z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła), IV FCI – jamniki – 9 ras, m.in.: jamniki krótkowłose, długowłose, szorstkowłose i z grupy VIII FCI -ok. 20 ras, m.in.: labradory, goldeny, spaniele (aportery, płochacze i psy dowodne).
  • Każdy pies zostanie oceniony przez sędziego kynologicznego, otrzyma opis i dyplom, a te najpiękniejsze również medale i puchary.
  • Do oceny zostało zaproszonych 4 sędziów kynologicznych. Oceny w ringach rozpoczynają się od godz. 10.00 , konkurencje finałowe od godz. 15.00. Podczas konkurencji finałowych zostanie wybrany najpiękniejszy z najpiękniejszych przedstawicieli każdej z grup, czyli BEST in SHOW.
  • Podczas wystawy trwać będzie konkurs na najlepszego Młodego Prezentera. W tej konkurencji sędzia nie ocenia psa tylko umiejętności człowieka, jego stosunek do zwierzęcia, łatwość nawiązania kontaktu z czworonogiem i jego fachowe zaprezentowanie.
  • W sobotę i niedzielę będzie możliwość pokibicowania zawodom agility. Prędkość i precyzja – psy bez smyczy i bez obroży pokonują tor przeszkód, kierowane przez przewodników głosem i gestami. Trzy kategorie wzrostu, zróżnicowane klasy zaawansowania, emocje gwarantowane.
  • Do sędziowania zaproszono dwójkę polskich arbitrów – Annę Sajkowską z Warszawy oraz Leszka Kalisza z Wrocławia. Obydwoje są doświadczonymi i wciąż aktywnymi zawodnikami, reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy oraz innych prestiżowych międzynarodowych imprezach. Annę Sajkowską zobaczymy w sobotę, Leszek Kalisz sędziować będzie zawody niedzielne.
  • Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie też pokaz ras polskich z opiekunami w strojach historycznych z prelekcją na temat ras.

MAMY KOLEJNEGO CHĘTNEGO!

ZAPROŚ ZNAJOMYCH