Psie Przedszkole Neli
– Adoptuj zwierzaka!

8 KWIETNIA 2017

8 kwietnia w godzinach 9-11 spotkanie z Nelą i szczeniaczkami w psim przedszkolu. Nela opowie dzieciom o psim zachowaniu, jak dbać o pieska i co robić by był szczęśliwy. Nela będzie zachęcać do świadomej adopcji psiaków ze Schroniska na Paluchu. W rozpoczęciu procedury adopcyjnej pomogą obecni na targach wolontariusze schroniska.

Adoptuj zwierzaka!

Wspólnie ze Schroniskiem na Paluchu zapraszamy osoby, których los zwierząt nie jest obcy do rozpoczęcia procedury adopcji psiaka podczas Targów Warsaw Animals Days! Pamiętaj! Adopcja zwierzaka, to odpowiedzialna decyzja, którą trzeba podjąć świadomie. Pomogą w niej obecni na targach wolontariusze.

Przemyśl:

  • Czy masz czas, który jesteś w stanie codziennie poświęcić swojemu nowemu domownikowi?
  • Czy w swoim domu, albo ogrodzie, posiadasz odpowiednie warunki do mieszkania dla psiaka? Pies, tak jak każdy z nas, potrzebuje przestrzeni życiowej oraz miejsca do spania.
  • Czy Twoi domownicy są na tak?
  • Kto będzie mógł zająć się Twoim przyjacielem, gdy będziesz chciał/chciała wyjechać na wakacje?
  • Czy stać się na prawidłową opiekę nad psem? Na karmę, weterynarza i szczepienia przeciw chorobom?
  • Jak zaadoptować psa? To troszkę bardziej skomplikowana sprawa, niż mogło ci się wydawać, ale spokojnie – to wszystko tylko dla dobra zwierząt. Jeśli rzeczywiście możesz zaopiekować się psem – bez trudu przejdziesz przez proces adopcji.

Adopcja w 5 krokach:

Podczas Targów: 1. Z pomocą wolontariusza wypełnij ANKIETĘ PRZEDADOPTOCYJNĄ. 2. Umów się na swój pierwszy spacer przedadopcyjny z wybranym psem. Następnie: 3. Wykonaj wymaganą dla wybranego przez Ciebie psa ilość spacerów przedadopcyjnych. 4. Zdobądź pozytywną opinię opiekuna psa. 5. Przejdź odprawę weterynaryjną, podpisz umowę i zabierz psiaka do domu.

Uwaga – odmowa :(

Nie każdy psiak będzie odpowiedni dla każdego opiekuna. Zwierzęta to żywe istoty, które mają konkretne charaktery i predyspozycje. Bądź na to gotowy i pamiętaj, że nie tylko Ty wybierasz psa, ale także pies Ciebie. I to jest najpiękniejsze!

PSY!

PIESKI, PIESECZKI !