wystawa-kotow-atrakcje

Światowa Wystawa Kotów Rasowych

Jedyna w Polsce okazja, by obejrzeć i popodziwiać najcudowniejsze koty z całego Świata podczas Światowej Wystawy Kotów Rasowych w Ptak Warsaw Expo podczas IV Edycji Animals Days 2020

Wystawa Kotów Rasowych to nie tylko święto hodowców pasjonatów, ale także świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie weekendu. Organizatorem wystawy jest Polski Związek Felinologiczny, który od 1996 zrzesza hodowców kotów rasowych. Wystawa będzie otwarta 4-5.04.2020 dla zwiedzających w godzinach 10-18. Na wystawie zobaczymy blisko 500 kocich piękności, z całego świata, które przyjadą z różnych części naszego globu. Najliczniej reprezentowane będą koty brytyjskie w różnych odmianach kolorystycznych oraz koty maine coon. Oglądać będzie można koty rosyjskie niebieskie, syberyjskie, norweskie leśne, selkirk rexy, koty tajskie czy bezwłose sfinksy petersburskie.
Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będą dodatkowe konkursy – tzw. WCF Ringi, które odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W trakcie trwania Ringów sędzia dokona wyboru najpiękniejszego kociaka, kastrata i kota dorosłego uczestniczącego w konkursie. Kocie piękności oceniane będą przez międzynarodowych sędziów felinologicznych z Austrii, Belgii, Włoch i Polski.
Na wystawie każdy z sędziów, spośród ocenianych przez siebie kotów, wybierze jednego przedstawiciela danej kategorii, nominując go do konkursu Best In Show.

wystawa-psow-atrakcje

Gratka dla Miłośników Psów Rasowych – trzy wystawy kynologiczne

w Ptak Warsaw Expo podczas IV Edycji Międzynarodowych Targów Zoologicznych Animals Days 3-5 kwietnia 2020

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Warszawie i Ptak Warsaw Expo ma przyjemność zaprosić Państwa na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, Krajową Wystawę Psów Rasowych, Klubową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r. podczas IV Edycji Międzynarodowych Targów Zoologicznych Animals’ Days w Ptak Warsaw Expo.
To jedyna w Polsce potrójna Wystawa Kynologiczna odbywająca się w trzech halach wystawienniczych w Ptak Warsaw Expo podczas 3 dni targowych tj. 3-5.04.2020
W wystawie będą brały udział psy z Polski i zagranicy, blisko 6000 czworonogów 180 ras. Każdy pies zostanie oceniony przez sędziego kynologicznego, otrzyma opis i dyplom, a te najpiękniejsze również medale i puchary. Do oceny zostali zaproszeni 21 międzynarodowi sędziowie kynologiczni z 12 krajów. Każdy dzień wystawy kończyć będą konkurencje finałowe: wybór najlepszego psa ras polskich, użytkowych, najlepszej pary oraz grupy hodowlanej, najpiękniejszego młodszego szczenięcia, szczenięcia, weterana, juniora, najpiękniejszego przedstawiciela ocenianych grup FCI oraz ras nieuznanych. W niedzielę zostanie wybrany najpiękniejszy z najpiękniejszych przedstawicieli grup – czyli Best in Show.
Przez trzy dni wystawy trwać będzie konkurs na Młodego Prezentera. W tej konkurencji sędzia nie ocenia psa tylko umiejętności człowieka, jego stosunek do zwierzęcia, łatwość nawiązania kontaktu z czworonogiem i fachowe zaprezentowanie. W sobotę i niedzielę będzie możliwość pokibicowania zawodom agility. Prędkość i precyzja – psy bez smyczy i bez obroży pokonują tor przeszkód, kierowane przez przewodników głosem i gestami. Trzy kategorie wzrostu, zróżnicowane klasy zaawansowania, emocje gwarantowane. Dla zainteresowanych osób będzie możliwość zasięgnięcia informacji o tym widowiskowym sporcie. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie też pokaz ras polskich z opiekunami w strojach historycznych z prelekcją na temat ras.