wystawa-psow-atrakcje

Międzynarodowa Wystawa Psów

ZWIĄZEK KYNOLOGICZNY W POLSCE
ZKwP Oddział w Warszawie ma przyjemność zaprosić Państwa na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w dniach 30-31 marca 2019 r. podczas Targów Animals’ Days w Ptak Warsaw Expo.

W wystawie będą brały udział psy z Polski i zagranicy, ponad 3500 czworonogów 180 ras. Każdy pies zostanie oceniony przez sędziego kynologicznego, otrzyma opis i dyplom, a te najpiękniejsze również medale i puchary.Do oceny zostali zaproszeni 21 międzynarodowi sędziowie kynologiczni z 12 krajów. Każdy dzień wystawy kończyć będą konkurencje finałowe: wybór najlepszego psa ras polskich, użytkowych, najlepszej pary oraz grupy hodowlanej, najpiękniejszego młodszego szczenięcia, szczenięcia, weterana, juniora, najpiękniejszego przedstawiciela ocenianych grup FCI oraz ras nieuznanych. W niedzielę zostanie wybrany najpiękniejszy z najpiękniejszych przedstawicieli grup – czyli Best in Show. Przez dwa dni wystawy trwać będzie konkurs na Młodego Prezentera. W tej konkurencji sędzia nie ocenia psa tylko umiejętności człowieka, jego stosunek do zwierzęcia, łatwość nawiązania kontaktu z czworonogiem i fachowe zaprezentowanie. W sobotę i niedzielę będzie możliwość pokibicowania zawodom agility. Prędkość i precyzja – psy bez smyczy i bez obroży pokonują tor przeszkód, kierowane przez przewodników głosem i gestami. Trzy kategorie wzrostu, zróżnicowane klasy zaawansowania, emocje gwarantowane. Dla zainteresowanych osób będzie możliwość zasięgnięcia informacji o tym widowiskowym sporcie. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie też pokaz ras polskich z opiekunami w strojach historycznych z prelekcją na temat ras.

wystawa-kotow-atrakcje

Międzynarodowa Wystawa Kotów

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych podczas Animals’ Days, 30 – 31 marca 2019 w Ptak Warsaw Expo! Wystawa Kotów Rasowych to nie tylko święto hodowców pasjonatów, ale także świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie weekendu. Organizatorem wystawy jest Polski Związek Felinologiczny, który od 1996 zrzesza hodowców kotów rasowych. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach 10-18. Na wystawie zobaczymy kocie piękności, które przyjadą z różnych części Polski oraz z zagranicy. Najliczniej reprezentowane będą koty brytyjskie w różnych odmianach kolorystycznych oraz koty maine coon. Oglądać będzie można koty rosyjskie niebieskie, syberyjskie, norweskie leśne, selkirk rexy, koty tajskie czy bezwłose sfinksy petersburskie.

Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będą dodatkowe konkursy – tzw. WCF Ringi, które odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę około godz. 12.00. W trakcie trwania Ringów sędzia dokona wyboru najpiękniejszego kociaka, kastrata i kota dorosłego uczestniczącego w konkursie. Kocie piękności oceniane będą przez międzynarodowy ch sędziów felinologicznych z Austrii, Belgii, Włoch i Polski.

Na wystawie każdy z sędziów, spośród ocenianych przez siebie kotów, wybierze jednego przedstawiciela danej kategorii, nominując go do konkursu Best In Show.

Szczegółowe informacje www.pzf.pl

Mistrzostwa-akwarystyczne

Mistrzostwa akwarystyczne – AQUAEL

Zapraszamy wszystkich aquascaperów do udziału w III edycji ,,Konkursu Aranżacji Akwariów AQUAEL”, który odbędzie się w dniach 29-31 marca 2019r. w ramach Targów Animals’ Days.

Aquascaping polega na odwzorowaniu akwarystyki naturalnej czyli takiej, którą możemy spotkać w naturalnych zbiornikach wodnych takich jak: jeziora, rzeki czy nawet oceany.
Akwaryści w powstałym trendzie odnaleźli nowe hobby, inspirację i możliwości nietypowych aranżacji swoich zbiorników. Od dłuższego czasu widać, że akwarystyka wróciła do łask. Osoby, które kiedyś pasjonowały się wodnym światem, a nie mogły zdobyć wystarczającego wyposażenia, teraz mogą przebierać w ofertach producentów, którzy oferują różnego typu akwaria, grzałki, oświetlenie. Dostępność kamieni oraz roślin z różnych zakątków świata wzbudza wśród pasjonatów chęć do dekorowania swoich mieszkań czy biur.

dog-diving

Dog Diving

I Halowe Mistrzostwa Polski w Dog Diving

Dock-diving zwany jest także dock-jumpingiem. Polega on na zachęceniu psa do aportowania zabawki, która zostaje wrzucona do basenu. Baseny, do których skaczą psy, powinny być wyłożone matami antypoślizgowymi, zapobiegającymi wypadkom. Ich wymiary wynoszą zwykle: 11 do 12 m długości, 2,4 m szerokości. Wypełnienie wody osiąga poziom do 0,6 m.

Wyróżnia się trzy dyscypliny:

Big Air – najpopularniejsza i równocześnie najstarsza dyscyplina. Polega ona na mierzeniu długości skoku psa w basenie.

Extreme Vertical – tutaj korzysta się z zabawki zawieszonej na wysięgniku oddalonym o 2,5 m. Liczy się wysokość, z jakiej pies chwycił lub strącił zabawkę.

Speed Retrieve – w tej konkurencji psy płyną po zabawkę zawieszoną na drugim końcu basenu. Wygrywa ten, który zrobi to najszybciej.

W Polsce odbywają się tylko konkurencje w dyscyplinie Big Air.

strefa zwierząt egzotycznych

Strefa zwierząt egzotycznych

Zapraszamy do strefy zwierząt egzotycznych gdzie już w dniach 30-31 marca oferujemy Państwu możliwość obejrzenia unikalnych okazów:

  • ptaków (m.in.: żaki, ary, kakadu, nimfy)
  • gadów (m.in.: legwany, warany, kameleony, krokodyle i węże)

oraz inne niespodzianki które ogłosimy już wkrótce.