Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek

6-8 Kwietnia 2018

logo-fretkiStowarzyszenie Przyjaciół Fretek (SPF) zostało założone w 2009 roku. Zalążkiem stowarzyszenia była Fretkowa Akcja Adopcyjna zorganizowana przez forum miłośników fretek i istniejąca od 2003 roku. Na co dzień członkowie SPF zajmują się poszukiwaniem nowych domów dla fretek, które z różnych powodów trafiły pod skrzydła stowarzyszenia. Potencjalni opiekunowie są weryfikowani a po adopcji zawsze mają możliwość skorzystania z pomocy i wsparcia w zakresie właściwej opieki.

Od wielu lat na mocy umowy z m.st. Warszawą stowarzyszenie zapobiega bezdomności fretek także poprzez czipowanie i sterylizację zwierząt. Współpracuje także z innymi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się walką z bezdomnością oraz służbami miejskimi, ze szczególnym uwzględnieniem Straży Miejskiej. Wszystkie odłowione fretki z terenu Warszawy są przekazywane bezpośrednio pod opiekę SPF, tak aby nie musiały trafiać do schroniska, które nie jest dostosowane do wymogów bytowych tych zwierząt (bliski kontakt z człowiekiem).

Podczas Drugiej Edycji Animals Days na stoisku Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek prowadzona będzie nieprzerwanie akcja edukacyjna. Członkowie i sympatycy podzielą się wiedzą na temat prawidłowej opieki nad tymi wymagającymi zwierzętami. Wszystko po to, aby jak najwięcej fretek miało właściwą opiekę i w zdrowiu dożywało starości wśród osób świadomych ich potrzeb. Zapraszamy serdecznie – będzie można zrobić sobie zdjęcia a także przekonać się, czy fretki naprawdę „brzydko pachną”.

FRETKI!

ZAPRASZAMY NA TARGI !