HODOWLA CYGNUS – STREFA ALPAK

6-8 KWIETNIA 2018

logoHodowla Cygnus stała się jedną z większych hodowli alpak w Polsce. Położona jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w gminie Poczesna w bliskim sąsiedztwie trasy DK1. Stado alpak 150-200 sztuk zostało wyselekcjonowane z wiodących światowych hodowli w Europie Zachodniej oraz Nowej Zelandii. Hodowla ciągle się rozwija w ramach naszego programu hodowlanego. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do zaoferowania i wyselekcjonowania alpak wobec indywidualnych potrzeb klienta. Oferujemy samice młode jak i zacielone oraz samce najwyższej jakości rozpłodowej.

Doświadczenie oraz wiedzę zdobywałem w zaprzyjaźnionych hodowlach na całym świecie. Jestem w stałym kontakcie z hodowlą w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Nowej Zelandii. Alpaki do mojej hodowli wybieram osobiście. Przed transportem wyselekcjonowane zwierzęta przechodzą okres kwarantanny. Podróżowałem po całym świecie odwiedziłem dziesiątki hodowli i wyselekcjonowałem te, które prowadzone są profesjonalnie i zrobiły na mnie duże wrażenie. Każdy może sobie skompletować stado alpak z hodowli, które zostały wcześniej wymienione oraz z mojego własnego stada Cygnus.

Alpaki są oferowane dla osób, które szukają zmiany stylu życia, obcowania z dużymi maskotkami oraz bardziej tradycyjnej działalności rolniczej.

Stado alpak jest wypasane na siedmiu hektarach użytków zielonych. Hodowli można przyjrzeć się z bliska. W miarę możliwości staramy się zarządzać zarówno alpakami jak i ziemią za pomocą zasad rolnictwa ekologicznego, jednak dobrostan zwierząt jest naszym priorytetem i nadrzędnym celem oraz naszą codziennością.

Hodowla podlega stałemu nadzorowi przez Urzędowego Lekarza Weterynarii i Powiatowy Urząd Weterynarii w Częstochowie. Działalność jest nadzorowana i polega na chowie zwierząt dzikich utrzymywanych przez człowieka jako zwierzęta gospodarskie numer identyfikacyjny 24044803,3/08 w Częstochowie.”

ALPAKI!

ZAPRASZAMY NA TARGI!