FUNDACJA TOWARZYSTWO WETERYNARYJNE

6-8 KWIETNIA 2018

FTW-logoFundacja Towarzystwo Weterynaryjne wspiera cierpiące zwierzęta oraz pomaga właścicielom czworonogów, którzy znajdują się w skrajnie trudnej sytuacji materialnej i nie mają możliwości samodzielnego ponoszenia kosztów leczenia swoich czworonogów. Opieką weterynaryjną obejmujemy także zwierzęta porzucone oraz te, które przebywają w domach tymczasowych. W naszej fundacyjnej przychodni pracuje fachowy zespół lekarzy weterynarii, który każdego dnia walczy o zdrowie i życie zwierząt. Rokrocznie pomagamy blisko kilkudziesięciu czworonogom, zapewniając im pełne wsparcie ambulatoryjne.

Dobro zwierząt stanowi dla nas najwyższy priorytet, dlatego aktywnie wspieramy czworonogi organizując różne kampanie edukacyjne i społeczne. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana ludzkiej mentalności w podejściu do naszych mniejszych braci jest najtrudniejszą kwestią, ale podjęliśmy to wyzywanie przeprowadzając w 2015 roku pierwszą edycję akcji społecznej ,,Zwierzęta cierpią w milczeniu’’. Kolejna, pod hasłem ,,Zwierzęta też czują ból. Nie pozwól by cierpiały’’ odbyła się rok później. Obie kampanie poruszały problem rozpoznawania bólu u zwierząt domowych przez ich właścicieli oraz edukowały jak prawidłowo odczytywać jego symptomy. Nasze działania spotkały się z szerokim zainteresowaniem mediów, a przede wszystkim z pozytywnym podejściem opiekunów zwierząt, którzy do tej pory często nieświadomie narażali pupili na ból.

Szerokim echem odbiła się też w Polsce nasza akcja ”Włącz sumienie” traktująca o wypadkach komunikacyjnych z udziałem zwierząt. Temat trudy ale jakże ważny.

Obecnie skupiamy się na uwrażliwieniu społeczeństwa na sytuację zwierząt w podeszłym wieku. Ruszyła kampania społeczna Nieludzka Starość. Podobnie, jak okrutna potrafi być ludzka starość, tak samo przerażająca bywa ta zwierzęca, bowiem właściciele czworonogów w podeszłym wieku często zwyczajnie zaniedbują zdrowie swoich pupili. Coraz częściej zdarzają się przypadki, że takie zwierzaki nigdy nie odwiedziły gabinetu weterynaryjnego, a co gorsza, chore czworonogi bywają też porzucane, kiedy zwierzę zaczyna mieć problemy ze zdrowiem.

Fundacja realizuje swoje działania statutowe, prowadząc akcje przy wsparciu finansowym sponsorów oraz na ich zlecenie. Nad wszystkimi projektami czuwa Rada Naukowa, składająca się ze specjalistów w swoich dziedzinach, która wspiera działania Fundacji od strony merytorycznej.

Chcesz nas poznać? Pomoc? Dowiedzieć się, jak działamy i komu już pomogliśmy? Zapraszamy do naszego stoiska na targach Animal Days II!

W specjalnej strefie edukacyjnej Fundacji Towarzystwo Weterynaryjne nasza kadra wesprze Cię fachową poradą, odpowie na nurtujące Cię pytania, szykujemy loterię fantową, konkurs z nagrodami,

KONIE!

KONIKI, KUCYKI!