Animal Rescue Polska na Animal Days 2018

6-8 KWIETNIA 2018

AnimalRescue_Fundacja_LogoFundacja Animal Rescue Polska powstała na początku 2015 roku z inicjatywy fundatorów Ingi Lechowskiej i Dawida Fabjańskiego, ludzi z wielkim sercem i wieloletnim doświadczeniem zdobytym w organizacjach działających na rzecz zwierząt.

Jest społeczną odpowiedzią na sytuację w Polsce, poziom edukacji i podejście Państwa do ekologii i sozologii.

Podstawowym celem Fundacji jest szeroko pojęta pomoc i działania na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt domowych, gospodarskich i dziko żyjących.

Działalność organizacji skupia się na edukacji, integracji środowisk, przeciwdziałaniu w sytuacjach kryzysowych oraz na rozwoju i poprawie infrastruktury, mających wpływ na jakość życia zwierząt i ludzi.

Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego i utrzymuje swoją działalność głównie z darowizn osób prywatnych i instytucji.

Podczas Animal Days 2018, Fundacja Animal Rescue Polska zadba o bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki dla znajdujących się na targach zwierząt i ludzi.

Na stoisku Fundacji znajdują się, punkt informacyjny targów, punkt medyczny i weterynaryjny, a Inspektorzy Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt będą patrolować teren całej wystawy.

Impreza jest jedyną w swoim rodzaju okazją do zapoznania się z działalnością Fundacji i jej projektami. Na stoisku można zobaczyć sprzęt ratowniczy, samochody interwencyjne, a przede wszystkim porozmawiać z Inspektorami i dowiedzieć się więcej o ich pracy, problemach i akcjach.

Dla zwiedzających przygotowaliśmy również atrakcje ze zwierzętami i szeroki program edukacyjny. Specjalnie z okazji targów, zaprosiliśmy do nas Andrzeja Makacewicza, niekwestionowanego znawcę koni i twórcę Akademii Jeździeckiej JNBT. Tak On jak i My uważamy, że konie to idealne zwierzęta towarzyszące. Będzie można posłuchać ciekawych wykładów, uzyskać poradę behawiorystyczną, a także zobaczyć jak wiedza wykorzystywana jest w praktyce, ponieważ będą u nas konie z JNBT! Dzieci zapraszamy do strefy kucyków, pokażemy też jak udzielić pierwszej pomocy psu, porozmawiamy o dzikich zwierzętach i bezpieczeństwie na drogach, a nasi zaprzyjaźnieni weterynarze udzielą porad hodowlanych.

Z okazji Animal Days 2018 nasza Fundacja przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na nowy samochód interwencyjny podczas, której będziemy rozdawać adresówki, tak ważne by nasze zwierzęta miały większe szanse powrotu do domu kiedy się zgubią. Na stoisku będzie można kupić atrakcyjne gadżety i w ten sposób dołączyć do Ekipy Animal Rescue Polska!

Serdecznie Wszystkich zapraszamy!

ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ

Akademia JNBT

JNBT LOGO_2017_smallProgram szkoleniowy Akademii JNBT oparty jest o najnowsze osiągnięcia dotyczące behawioryzmu oraz treningu naturalnego łącząc nurty kilku największych szkół jeździectwa naturalnego z uwzględnieniem realiów jeździectwa polskiego. Daje on gruntowne podstawy teoretyczne i praktyczne zastosowania metod naturalnych w treningu koni w dowolnej dyscyplinie jak skoki, wkkw, ujeżdżenie, powożenie, west czy rekreacja – zmieniając zasadniczo relacje koń/jeździec. Posiada programy szkoleń specjalistycznych jak Zajeżdżanie Młodych Koni, Imprinting Źrebiąt, Dwie Lonże, Balans i Dosiad, Pasowanie Wędzideł, Samozaładunek do Przyczep, Zatrzymania, Lotna Zmiana, Likwidacja Narowów, Obsługa Koni oraz podzielony na 6 poziomów program główny. Program prowadzi studentów do zaawansowanego szkolenia i prowadzenia konia w kierunku sportu, pokazów czy rekreacji od jazdy Freestyle po pracę przepuszczalnego i dobrze skomunikowanego wierzchowca na wędzidle, dając do dyspozycji wiedzę o powodowaniu końmi pomocami klasycznymi jak i naturalnymi.

KONIE!

KONIKI, KUCYKI!